Choď na obsah Choď na menu
 


Skrytá vášeň

1. 3. 2008

 

 

 
Skrytá vášeň
(CZ-Plameny vášne)*Info k telenovele*

Originál-Pasión de Gavilanes
Originál/Preklad-Plameny vášne
Počet dielov-188
Rok výroby-2003
Zem výroby-Kolumbia
TV spoločnosť-Telemundo
Interpret-Maria Angela Ferero
Téma-Fiera inquieta
Téma/Preklad-Nepokojná šelma

 
Vášnivá telenovela
Jedna z najsexi telenoviel Skrytá vášeň je plná intríg, romantiky a pomsty.
 

Popularitu telenoviel predstihne máloktorý program. Ľudia ich odsudzujú alebo milujú. Tieto rozprávky pre dospelých si od čias Jednoduchej Márie získali aj slovenských divákov. Hoci možno kritizovať herecké výkony či prácu televízneho tímu, pre mnohých (hlavne starších) ľudí predstavujú výborný relax a tému na rozhovory pri káve. Nadsadené emócie, exotické prostredie, vášňou sršiaci mladí ľudia, boháči, ktorí nevedia, čo robiť s peniazmi, večné intrigy – to láka mnohých. Diváci chcú snívať a zabudnúť na vlastné problémy. Pri telenovele Skrytá vášeň sa zhodujú viacerí, že je jednou z mála, ktoré sa dajú dopozerať do konca. Televízia Markíza patrí k prvým, ktoré túto americko-kolumbijskú telenovelu začali vysielať.
Chcú sa pomstiť Dej sa začína tým, že bratia Reyesovci Juan (Mario Cimarro), Oscar (Juan A. Baptista) a Franco (Michel Brown) podozrievajú sestru Líbiu (Ana Lucía Domínguez), že má milenca. Rozhodnú sa zakročiť, pretože najmä Oscar nechce, aby ich sestra vyzerala ako pobehlica. Líbia sa nakoniec prizná, že sa tajne stretáva so zámožným starším mužom, ktorého identitu však nechce prezradiť. Keďže bratov presvedčí, že ich cit je úprimný, nakoniec sa zoberú. Oscar a Franco súhlasia, jedine Juan je proti. Postupne sa s tým musí zmieriť aj on a Líbia navyše otehotnie. Jej manžel Bernardo Elizondo spadne z koňa a po náročnej operácii zomiera. Líbia sa až po jeho smrti dozvie, že bol ženatý. Navštívi jeho manželku Gabrielu, ktorá si myslí, že Líbia chce situáciu využiť, a zosmiešni ju pred celou rodinou. Líbia je zdeptaná a rozhodne sa spáchať samovraždu skokom z mosta. Bratia nájdu jej telo a sú presvedčení, že išlo o vraždu, ktorú má na svedomí Bernardo. Podľa nich ju podlo oklamal a zviedol.

Láska ako prekážka
Bratia Reyesovci odvtedy neustále myslia na pomstu. Rozhodnú sa nav-štíviť Bernardovu rodinu. Do kariet im nahrá, že sa zoznámia s Elizondovými tromi krásnymi dcérami. Sarita, Norma a Jimena majú byť nástrojom ich pomsty. Ale ako to už býva, do cesty sa im postaví prekážka – láska.
Juan sa slepo zamiluje do Normy, ktorá sa však láske bráni. Kedysi ju totiž znásilnili a jej matka ju prinútila vydať sa za muža, ktorého nemiluje a nič k nemu necíti. Až Juan v nej odhalil silu pravých citov a skutočnej hlbokej lásky. Po čase sa stretnú v Juanovom dome, kde Norma vysloví názor, že muž, ktorý dokáže milovať, si zaslúži akúkoľvek obeť. Juana považuje za čestného, úprimného a sľubuje mu, že keď sa rozvedie s manželom Fernandom, budú žiť spolu. Aj do dvoch ďalších bratov sa zahľadia Bernardove dcéry Sarita a Jimena. Chlapci sa im predstavili ako architekt a stavbár, ktorí pracujú na prístavbe pri ich dome. Tento podvod si vymysleli, aby mohli zistiť čo najviac informácií o rodine Elizondovcov a aby tak bola ich pomsta dokonalá. Jimena sa už ďalej nebráni tomu, že je zaľúbená do Oscara. Ako dopadne tento vášnivý príbeh, okorenený neustálymi intrigami? To sa dozviete, keď sa vám podarí dopozerať jej 190. diel. Skrytá vášeň je sexi a zábavná. Hlavne scény, kde sa prvýkrát zbližujú Norma a Juan, sú plné nespútanej vášne. Oheň v tele hlavných hrdinov môže pokojne zapáliť aj vašu spálňu. Najmä keď bratov Reyesovcov hrajú atraktívni kolumbijskí herci ako Mario Cimarro alebo Michel Brown a sestry Elizondové krásne miestne herečky Danna García a Paola Rey. Originálna je aj hudba, ktorá je zmesou kolumbijskej a texaskej muziky, doplnená vo vhodných situáciách piesňami miestnych hudobníkov mariachi.

Herci sú romantici
Hlavnou postavou je Norma Elizondo, ktorú stvárňuje známa kolumbijská herečka Danna García (26). Narodila sa v kolumbijskej Bogote a už ako štvorročná sa objavila na televíznej obrazovke v reklame, kde účinkovala so sestrou Klaudiou. Odvtedy delila svoj čas medzi školu, reklamy a divadelné hry. Prvú veľkú úlohu získala ako pätnásťročná v telenovele Café con aroma mujer, ktorá sa stala podkladom pre u nás veľmi úspešnú telenovelu Keď budeš moja. Ako 17-ročná si zahrala v mexickej telenovele Al Nore del corazón. Potom hrala striedavo v Kolumbii (Perro Amor) a v Mexiku (Hovor mi o láske). Po nakrútení telenovely Pomsta sa presťahovala do Mexika. Danna je podľa vlastných slov v súkromí veľká romantička a sníva o svojom princovi na bielom koni. Predstaviteľ Juana Mario Antonio Cimarro Paz (33) pochádza z kubánskej Havany. Od roku 1999 je mexickým občanom. Jeho manželkou je herečka Natalia Streignard.Ale už sa rozviedli. Je hrdinom aj mnohých ďalších telenoviel: Gata salvaje, La casa en la playa alebo Amor Latino. Populárna v Kolumbii je tiež predstaviteľka Jimeny Paola Andrea Rey (25), ktorá pochádza z Bogoty a jej najznámejšie filmy sú Fuego Verde a La Baby Sister.

Obsah
V centru příběhu stojí tři chudí bratři Reyesovi: Juan,
Oskar a Franko. Mají ještě sestru Libiu. Proti nim stojí bohatá rodina Elisondo, kterou tvoří manželé Gabriela a Bernardo. Život jim dopřál tři krásné dcery, Normu, Jimenu a Saritu. Bernardo Elisondo se ale zaplete s Libiou. Krátce poté umírá po autonehodě, když se dozvěděl, že se Libia (těhotná) chystá do jeho domu. Myslela si, že Bernardo nemá závazky, protože považovala jeho dcery za jeho neteře. Hluboké zklamání jí přivede až k sebevraždě. Na Libiině pohřbu přísahají její bratři pomstu rodině Elisondo. Přichází na jejich pozemky s tím, že se nechají zaměstnat, ale jejich jediným cílem je pomstít se. Nejstarší Reyes, Juan, chce všechno řešit podle přísloví oko za oko, zub za zub. Chce se zbavit Gabriely. Oskar, kterému jde hlavně o majetek Elisondovy rodiny se rozhodne svést jednu ze sester Elisondových. Juan se na prvný pohled zamiluje do Normy, která ale bohužel pro něj (ale nešťastně) vdaná za nepříjemného Fernanda, který po Normě vyžaduje její manželskou povinnost - spát s ním. Zklamané Normino srdce přijme Juanovu lásku. Franko si začne zahrávat s nejmladší sestrou Jimenou, která k němu zahoří láskou. Velmi trpké pro ni bude poznání, že Franko miluje tanečnici Rosario. Později dokonce dojde k únosu Oskara a Jimeny. Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Zamilují se do sebe a tajně se vezmou. Když se to dozví Gabriela, vyhodí Jimenu z domu, ať si jde bydlet k Reyesovým. Hodně překvapená je také, když se dozví o vztahu mezi Normou a Juanem. Sarita také nezůstane sama a zamiluje se do Franka.

Obrázky:

 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                              
 
                                                Herecké obsadenie!!!
 
 

                      Danna Garcia

Norma Elizondo

                      Mario Cimarro   

Juan Reyes

                      Paola Rey

Jimena Elizondo

                      Michel Brown                           

Franco Reyes

                      Juan Alfonso Baptista

Oscar Reyes

                      Natasha Klauss

Sara Elizondo

                      Jorge Cao

Martin Acevedo

                      Ana Lucía Dominguéz

Libia Reyes / Ruth Uribe

                      Juan Sebastian Aragon

Armando Navarro

                      Zharick Leon

Rosario Montes

                      Gloria Gomez

Eva

                      Cristine Lilley

Gabriela

                      Juan Pablo Shuk

Fernando

                      Lorena Meritano

Dinora Rosales

                      Lady Noriega

Pepita Ronderos

                      Andrea Villareal

Panchita

                      Sebastian Boscan

Leandro

                      Maria Margarita Giraldo

Raquel

                      Consuelo Luzardo

Melisa

                      Pedro Roda

Olegario

                      Tatiana Jarequi

Dominga

                      Carmen Gonzales

Quintina

                      Leoneila Gonzales

Belinda

                      Andres Felipe Martinéz

Malcolm Rios

                      Julio del Mar

Leonidas Coronado

                      Ricardo Andres Herrera

Antonio Coronado

                      Talu Quintero

Eduvina Trueba

                      Ana Soler

Emilce Reinoso

                      German Rojas       

Bernardo Elizondo

                      Vilma Vera

Magnolia Bracho

                      Geoffrey Deakin                   Arthur
 

Náhľad fotografií zo zložky skrytá vášeň

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

aaaaaaaaahhhhhhhhhhhh

(je to super, 4. 4. 2010 15:02)

je to velmi dobra telenovela ktora ma uroven a je aj najlepsiaaaaaa ziadne ze ked budes moja alebo la tormenta alebo naucim ta milovat to je hovadina skryta vasen je najlepsia

vilma 05.12.2009

(dianka, 2. 4. 2010 22:06)

je to super telenovela

najlepšia, jednoznačne.

(vilma, 22. 12. 2009 0:11)

je mi sympatické, že chlapi sa správajú ako chlapi a neliečia si svoje prvotné neúspechy v náričí iných žien, aby "zabudli", vedia dobyvateľke povedať "nie", a vedia byť tvrdí tam, kde to treba a jednať s citom tam, kde treba cit. Páči sa mi aj to, že Norma sa správa rozumne a aj keď sa na Juana hnevá, neodmieta mu stretnutia so synčekom, naopak, podporuje ich. Páči sa mi, že psotavy vedia o svoju lásku zabojovať veľmi sympatickým spôsobom. A nie je to síce až tak dôležité, ale tí chlapi sú fešáci a je na nich super pohľad, a aj tie ženy sú krásne. Určite pre mňa je táto telenovela najlepšia, akú som videla. Jednoznačne Norma je najrozumnejšia z postáv v telenovelách, aké som videla, a chlapci majú najsympatickejšie prejavy či už sa im v láske darilo, alebo nie. Dobrá. Keby sa to bodovalo, tak 10 z 10!!!

naj:))

(luluu, 5. 12. 2009 9:15)

je to fakt dobraa telenovela v zivote som lepsiu nevidela. a budem ju pozerat vzdy ked ju budu davat,:))))

naj.

(simona, 4. 12. 2009 13:52)

toto najlepsia telenovela na svete, ked to bude chodit tak to vzdy budem pozerat aj keby to malo chodit 100 krat

super

(dia, 12. 11. 2009 17:43)

oni su super

franko

(lenka, 9. 11. 2009 11:21)

milujemta si velmi pekni

franko

(lenka, 9. 11. 2009 11:21)

milujemta si velmi pekni

skryta vasen

(martina, 31. 10. 2009 16:29)

je to naozaj velmi dobra telenovela keby ju dali na markizu bolo by to este lepsie ale budmem to pozerat vzdy je super

Skrytá Vášen

(papa3232, 8. 10. 2009 16:34)

je to super film uz som ho videla najmenej 1000krat a este stale ma bavi a vzdi to pozeram velkou chutou lebo to je krasne a mam ten film strasne strasne pekne a romanticke

skryta vasen

(zuzka, 17. 2. 2009 19:24)

je to vazne dobra telenovela a som rada ze byvala